Bilimkurgu Haber Sinema

Yarının Sınırında

Baş rollerini yaşlanmak bilmeyen aksiyon delisi Tom Cruise ve Looper’dan hatırlayacağınız Emily Blunt’ın paylaştığı filmin Türkiye’de 6 Haziran 2014’te vizyona girmesi bekleniyor.

1970 doğumlu Japon yazar Hiroshi Sakurazaka’nın All You Need is Kill adlı hikayesinden esinlenerek çekilen Yarının Sınırında (Edge of Tomorrow) bu yaza damgasını vuracak bir askeri bilim kurgu filmi.

Aynı adla yayınlanan 2 roman daha var, karıştırmamak lazım. Bunlardan ilki Thomas A. Dooley’in 1958’de yayınladığı romanı, diğeri ise Isaac Asimov’un 1985’te yayınlanan bir bilim kurgu öyküleri ve makalelerden oluşan derlemesi.

Filmin Künyesi
Vizyon Tarihi: 06 Haziran 2014
Yapımı : 2014 – ABD
Tür : Bilim Kurgu , Aksiyon
Yönetmen : Doug Liman
Oyuncular : Tom Cruise , Emily Blunt , Jonas Armstrong , Bill Paxton , Marianne Jean-Baptiste
Senaryo : Dante Harper
Yapımcı : Erwin Stoff , Tom Lassally

Filmin Türkçe altyazılı fragmanını izlemek isterseniz buyrun.

Eğer filmi izlemeden önce film hakkında spoiler okumak istemiyorsanız, posterden sonraki yazının devamını okumayın.

Uyarıldınız!

yarinin-sinirindaposter

** SPOILER **

Hikaye, Mimicler denilen ve kovana benzeyen bir uzaylı ırkının Dünya’yı acımasız bir saldırıyla vurdukları, büyük şehirleri yerle bir ettikleri ve milyonlarca insanın ölümüne yol açtıkları yakın gelecekte geçiyor.

Dünyadaki hiçbir ordu silahlı Mimic savaşçılarının veya telepatik komutanlarının hızına, vahşetine veya ileri görüşlülüklerine erişememektedir. Artık dünya üzerindeki tüm ordular uzaylılara karşı birleşip saldırı kararı almıştır, zira ikinci bir şansları yoktur.

Yarbay Bill Cage (Tom Cruise) rütbesi düşürülüp daha sonra da eğitimsiz ve ekipmansız bir halde, intihardan farksız bir göreve gönderilmiştir. Hayatında hiç savaş görmemiş bir masa başı subayı olan Cage, bir düşmanı öldürdükten sadece birkaç dakika sonra öldürülür. Ancak, imkansız bir şey gerçekleşir. Cage aynı cehennem gününe uyanır ve yeniden savaşıp yeniden ölmek zorunda kalır.

Bu sürekli tekrar etmektedir. Uzaylıyla doğrudan fiziksel temasta bulunması onu bir zaman döngüsünün içine atmıştır.

Ancak her bir geçişle, Cage gittikçe daha sert, daha akıllı bir askere dönüşür. Mimiclere gelişen yetenekleriyle karşı koymaya başlar. Bu sırada yanında Dünyadaki herkesten daha fazla uzaylı öldürmüş olan özel kuvvetler askeri Rita Vrataski (Emily Blunt) vardır. Cage ile Rita uzaylılarla savaştıkça, tekrar tekrar yaşadıkları savaş, uzaylı istilacıları yok etmek ve Dünyayı kurtarmak için gerekeni bulmalarına fırsat yaratmıştır.

** /SPOILER **

Okuduğunuz için teşekkürler

Fikirlerinizi paylaşmanız bizi çok sevindirir.
Yorum yazarak bizi daha iyi içerikler hazırlamak için destekleyebilirsiniz.

Düşüncelerini Paylaşavatar

Kayıp Dünya

Kayıp Dünya Editörleri tarafından yayınlanmaktadır.

Yorum Yapılmamış

Yorum yazmak için tıklayın

Son Yazılarımız

44. Sayı Spotify’da

44. Sayı Spotify'da