Haber Sinema

Stargate Geri Dönüyor!

Stargate (Yıldız Geçidi), “yeniden çekilmeyen en başarılı filmlerden biri” olarak gösteriliyordu. Ünlü yönetmen Roland Emmerich, bu durumu bozmaya çalışıyor. Bilimkurgu filmleri arasında kendisine yukarılarda yer edinen bu efsane film, yeniden beyaz perdede gösterilmeye hazırlanıyor.

Yönetmen Roland Emmerich ve yapımcı Dean Devlin, Stargate efsanesi üçleme olarak yeniden çekeceklerini açıkladılar. MGM ve Warner Bros. firmaları da Emmerich ve Devlin’in filmi çekeceğini doğruladı. MGM’den Gary Barber, “Yeni nesil izleyici için de bu muhteşem efsaneyi geri getireceğiz,” açıklamasını yaptı.

Emmerich ve Devlin, “Stargate, çok özlediğimiz bir evren ve bu evrende geçecek yeni maceraları düşlemekten kendimizi alamıyoruz. Filmi üçleme yapmayı düşünüyoruz. Bu hikayenin yeri kalbimizde o kadar ayrı ki; bu dünyayı yeniden ziyaret etmek, yolunu kaybetmiş küçük bir çocuğun eve dönüş yolunu bulması gibi hissettiriyor,” diye durumu açıkladı.

1994 yılında çekilmiş olan Stargate efsanesi, gerçekten de çok güzeldi. Aslına bakarsanız bu filmi zamanında sinemada izlemiş olmaktan da çok mutluyum. Hatta ne zaman televizyonda gösterilse işi gücü bırakır yeniden izlemeye koyulurum. Bence Stargate, üzerinden 20 yıl geçmesine rağmen halen yeni ve eski nesil izleyiciyi ekran karşısına kilitleyebilecek kalitede bir film. Stargate ile ilgili alternatif hikayeler de Stargate SG-1 ve Stargate: Atlantis isimli yapımlarda zaten aktarıldı. Acaba gerçekten Stargate filmini yeniden çekmeye gerek var mı?

Kayra "Keri" Küpçü'nün haberi.

Okuduğunuz için teşekkürler

Fikirlerinizi paylaşmanız bizi çok sevindirir.
Yorum yazarak bizi daha iyi içerikler hazırlamak için destekleyebilirsiniz.

Düşüncelerini PaylaşKonular
avatar

FRPNET

Kayıp Dünya Haber kategorisi Kardeş Sitemiz FRPNET tarafından paylaşılmaktadır.

FRPNET - Türkiye'nin Fantastik Yaşam Portalı

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

  • Stargate, 20 yıl önce çekilen filminden sonra devam eden dizileriyle birlikte kendi evrenini giderek genişletti ve izleyicilere de bu evreni benimsetti. Bu dizilerde o kadar farklı konular işlendi ki, sadece evrende değil zamanda da gezinti yapıp, Stargate evreninin geçmişi ve geleceği hakkında bilgi verildi. En son diziden bu yana geçen zaman içerisinde Stargate fanları özlem ve beklenti içerisindeler. Bilim kurgu takipçisi sadıktır. Filmi mutlaka sabırsızlıkla bekleyeceklerdir. Ancak bana göre dizilerden bağımsız bir hikaye, üstelik de tamamen farklı karakterlerle yapılacak bir yeniden çekim, bence Stargate fanlarını tatmin etmeyecektir.
    Hem her ne kadar takipçilerini biraz hayal kırıklığına uğratsa da aramızda Stargate Universe hikayesinin nasıl devam edeceğini merak edenler de var 🙂

Son Yazılarımız

44. Sayı Spotify’da

44. Sayı Spotify'da