Bilimkurgu Hikaye Haber

Bilimkurgu Mikro Hikayeler 3 Yaşında!

Kayıp Dünya yazarlarından Mehmet Kardaş’ın özel projesi Bilimkurgu Mikro Hikayeler bugün 3 yaşına girdi.

Hepimiz kısa hikâyeleri seviyoruz. Ancak yaşadığımız zamanın bir gereği (ya da yan etkisi) olarak uzun uzadıya okuyamamaktan şikayetçiyiz. Twitter ilk çıktığında büyük devrim olmuştu. Kısa ve sınırlı bir mesajı milyonlara paylaşabilmek ne güzeldi. 1-2 Cümlede derdini anlatabilmenin ustası olmaya çalışıyordu herkes. Halen de öyle.

Mehmet Kardaş da 1 Twit’lik mikro bilimkurgu hikâyeler fikrini ortaya atarken, bir de iddiada bulundu: Her gün 1 mikro hikâye yazacaktı. Böylece BK MikroHikaye projesi hayata geçti.

Verdiği sözünü de tuttu ve 1. yılın sonunda, o yılın tüm öykülerini barındıran bir e-kitap yayınladı. Aynı zamanda da 2. yılına başlarken, projeye bir de İngilizce kol ekledi: Micro SciFi.

E-kitap okuyorsanız, 1. ve 2. yılın tüm hikayelerini toplu olarak okuyabileceğiniz ücretsiz e-kitapları için bağlantıları:

29 Nisan 2017’de bu macerayı başlatan ilk mikro hikaye:

3. Yılında 1096. Mikro Hikâye:

 

Sadece Twitter’da Değil

Mehmet Kardaş’ın bu projesini sadece twitter’da değil, Facebook üzerinden de takip edebilirsiniz. Her güne, sizi gülümsetip – uzun uzun düşündürecek bir mikro hikayeyle başlamak istiyorsanız sayfayı hemen takibe alın: https://www.facebook.com/BKMikroHikaye

Bizden bir küçük ipucu: Çok sevdiğimiz için biz ve sabahları ilk önce bu hikayeleri okumak istiyoruz. Size de tavsiyemiz, sayfayı beğendikten sonra “Takiptesin” tuşuna tıklayıp “Haber Kaynağında Başta Gör” olarak ayarlamanız. Artık keyifli sabahlar sizi bekliyor 😉

Okuduğunuz için teşekkürler

Fikirlerinizi paylaşmanız bizi çok sevindirir.
Yorum yazarak bizi daha iyi içerikler hazırlamak için destekleyebilirsiniz.

Düşüncelerini Paylaşavatar

Kayıp Dünya

Kayıp Dünya Editörleri tarafından yayınlanmaktadır.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Son Yazılarımız

44. Sayı Spotify’da

44. Sayı Spotify'da