Bilimkurgu Haber

Dark Raid – Türk Yapımı Bir Bilim Kurgu Oyunu

Türk yapımı bilim kurgu oyunu olan Dark Raid, oyuncularıylala buluşmaya hazırlanıyor. FPS türünde hazırlanan aksiyon oyunu Dark Raid, hem hikayesi hem de grafikleri ile dikkat çekiyor!

Dark Raid, Vector Games tarafından geliştirilen bir FPS aksiyon oyunu. Oyun kendine has olan özellikleri ve ortamları ile dikkat çekiyor. Yeni jenerasyon grafikleri ve senaryosu ile Dark Raid oyunculara unutulmaz bir oyun tecrübesi sunmayı vaadediyor.

Vector Games stüdyosu Ankara’da ikamet eden bir şirket. Oyunun geliştirilmesine 2012 yılının Ekim ayında başlanmış ve küçük bir ekip olmasına rağmen, etkin bit çalışma ve azmle oyun ekim 2013 yılında bitmiş.

Hikaye

Diğer örneklerinin aksine Dark Raid eski klasik FPS oyun tarzları ile yeni jenerasyon grafikleri ve yeni tarz oynanışı birleştiren bir konsepte sahip.

Dark Raid’de, oyuncular yüksek teknolojiye sahip araştırma ve savunma gemisi olan S.W.A.N. isimli bir uzay gemisinde görevli olarak çalışan Muddy isimli bir tamir robotunu kontrol ediyorlar. S.W.A.N. gemisi görevi sırasında uzayın sessizliğinde, bilinmeyen bir kaynaktan bir mesaj alır ve bu mesaj sonrasında gemideki her şey çılgına döner. Her şeyin kaosa döndüğü ve bilinmezliğin içine düşüldüğü noktada oyuncular Muddy’nin kontrolünü ellerine alır ve kendilerini etkileyici bir maceranın içinde bulurlar. Oyuncular oyun boyunca hem dünyayı ve insanlığı tehdit eden düşmanlarla savaşacak hem de Muddy nin bile kendisi hakkında bilmediği şaşırtıcı gerçeği keşfedecekler.

Tasarım İpuçları

Oyunun içinde geçtiği uzay gemisi olan S.W.A.N. üç ana parçaya bölünmüş, bu üç ana parçanın da birbirinden farklı özelliklere sahip. Örneğin, geminin aşağı katları pek çok tehlikeli çalışma ortamı barındırıyor. Bu bölümlerde insanların çalışması tehlikeli ve elverişsiz olduğundan, sadece robotlar görev yapıyor. İkinci ana bölüm ise hem insanların hem de robotların bir arada bulunduğu ve çalıştığı katları içeriyor. Son ana bölüm ise sadece insanların bulunup çalıştığı ve geminin kontrol sistemlerini, sosyal tesisleri ve yaşam alanlarını içinde bulundurduğu bölüm. Oyun sırasında Muddy tüm bu bölümleri geçecek ve en kötü çalışma ortamlarından en yüksek teknolojiyi barındıran sağlıklı ortamlara kadar çeşitli bölümlerde görev yapacak.

Oyun İpuçları

  • Dark Raid’in iki oyun modu bulunuyor. Tekli-Oyuncu (hikaye modu) ve Çoklu-Oyuncu modları.
  • Tek oyunculu oyun modunda oyuncular Dark Raid’in kendilerini içine çekecek hikayesi sayesinde eğlenceli bir uzay macerası deneyimi yaşayabilir.
  • Çoklu-Oyuncu modunda, oyuncular Ölüm Maçı, Takım Maçı ve Bayrağı ele geçirme gibi farklı oyun tiplerinden birini seçerek oyunu oynayabilecekler.
  • Oyunun Haziran ayı başında Steam’de ve Playstore’da satışa çıkması bekleniyor. Oyunun resmi web sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Dark Raid oyun fragmanı:

Okuduğunuz için teşekkürler

Fikirlerinizi paylaşmanız bizi çok sevindirir.
Yorum yazarak bizi daha iyi içerikler hazırlamak için destekleyebilirsiniz.

Düşüncelerini PaylaşKonular
avatar

FRPNET

Kayıp Dünya Haber kategorisi Kardeş Sitemiz FRPNET tarafından paylaşılmaktadır.

FRPNET - Türkiye'nin Fantastik Yaşam Portalı

Yorum Yapılmamış

Yorum yazmak için tıklayın

Son Yazılarımız

44. Sayı Spotify’da

44. Sayı Spotify'da