Duyuru

GELECEĞİN YAZARLARI (Ödüllü Yarışma)

Bildiğiniz gibi Kayıp Dünya olarak sık sık ödüllü yarışmalar düzenliyoruz. Bu yarışmalarımızın bir kısmında sponsor yayınevlerimizin kitaplarını, bir kısmında ise Kayıp Dünya kitaplığından seçip, sunduğumuz kitapları armağan ediyoruz.

Size bu hafta tanıtacağımız ve armağan edeceğimiz kitaplarsa Amerikan Popüler kültüründe önemli bir yer işgal eden büyük ve köklü bir bilim kurgu öykü yazarlığı yarışmasının başarılı eserlerinden oluşan 2 ciltlik Geleceğin Yazarları seti.

Dilerseniz önce kitaplardan ve Türkiye’deki yayıncısı Tortuga (Caretta) yayınlarından bahsedelim.

L.Ron Hubbard tarafından 1983’te yeni ve yetişmekte olan yazarların yaratıcı çalışmalarının takdir edilmesi için başlatılan Geleceğin Yazarları ve İllüstratörleri Yarışması, 25 yıldan fazla bir süredir dünyanın dört bir yanından katılımcıların ilgisini çekiyor. Bilim kurgu ve fantastik yazının ayakta durmasına büyük katkı sağlayan yarışmada dereceye giren öyküler her yıl birer ciltlik kitaplar halinde okurlara sunuluyor.

Tortuga yayınları da bu yarışmada dereceye giren en başarılı ilüstratörler ve yazarların, seçkin öykülerini bizler için bir araya getirmiş ve 2 ciltlik “Geleceğin Yazarları” setinde sunmuş.

Tortuga yayınları hakkında daha fazla bilgi almak için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz.

Geleceğin Yazarları

Ölüm Adam Oyunu’nu kaybettiğin halde, yine de yaşamak istediğine karar verdiğini hayal ettin mi?

Dinin ve bilimin hangi noktada buluşacağını ve Cern’in yapacağı deneyin bunun neresinde yer alacağını merak ettin mi?

Mükemmel bir dünya yaratmak amacıyla zaman içinde geriye gidip olayları kontrol eden bir grup olduğunu düşledin mi?

Yerinizden kalkmadan farklı bir dünyaya adım atmak, fantastik yazının en iyi örnekleriyle hayal gücünüzün ötesine gitmek ister misiniz?

Karını sevdiğini -ne var ki, sevdiğin insanın çocukluğundan beri ölü olduğunu ve böyle bir durumda ne yapacağını düşündün mü?

Geçmişe gidip her şeyi baştan yaşama şansın olmuş olsa, bir felakete yol açan hatayı kaç kere düzeltmeyi deneyeceğini düşledin mi?

Diğer galaksilere yolculuk etsen de, tek başına geri dönememe ihtimalin olduğunda ne yapacağını merak ettin mi?

Yerinizden kalkmadan farklı bir dünyaya adım atmak, fantastik yazının en iyi örnekleriyle hayal gücünüzün ötesine gitmek ister misiniz?

İşte 23 yıldır dünyanın dört bir yanından katılımcıların yarıştığı ve sadece en iyi öykülerin yer aldığı Geleceğin Yazarları kitaplarının yaptığı da tam olarak bu.

Publisher Weekly tarafından “bu alanda çalışan yeni yetenekleri ortaya çıkaran en cesur arena” olarak nitelendirilen yarışmanın birincilerinin, birbirinden güzel, birbirinden ilginç ve heyecanlı öykülerini zevkle okuyacak ve serinin sıkı takipçileri olacaksınız.

Yarışma

  1. Yarışmamız 24-27 Ağustos tarihleri arasında olacak ve  4 gün sürecek.
  2. Her gün twitter hesabımızdan soracağımız bir soruya doğru cevap verenler arasından yapacağımız çekilişle, her gün 1 şanslı takipçimize 1adet 2 ciltlik Geleceğin Yazarları setini armağan edeceğiz.
  3. Yapmanız gereken tek şey, yine twitter hesabımızdan belirteceğimiz yarışma saatlerinde bilgisayarınızın başında olmak ve o süre aralığında doğru cevabı mesajınızda @Kayipdunya terimini de kullanarak vermek. Böylece cevaplarınızı takip edebileceğiz.
  4. Kazanan takipçilerimize twitter’dan özel mesajla ulaşıp, ödüllerinin kargolanabilmesi için adres ve telefon bilgilerini soracağız. Bu sebeple bizi mutlaka izliyor olmanız şart.
  5. Kazanan takipçilerimize ödülleri PTT Kargo ile iletilecektir. Herhangi bir ücret ödemeyeceksiniz.
Yarışma sonucunda kazanan takipçilerimizi yine bu sayfadan duyuracağız.

 

Herkese bol şans 😉

 

Bizi izlemeyi unutmayın

 

Kazananlar

1. Gün: İlberk Eral (@lbrk)
2. Gün: Seviye Kaloğlu (@sevie)
3. Gün: Esma BARIŞKAN (@brokoliiii)
4. Gün: Tuğçe YILDIRICI (@tgce_y_)

Okuduğunuz için teşekkürler

Fikirlerinizi paylaşmanız bizi çok sevindirir.
Yorum yazarak bizi daha iyi içerikler hazırlamak için destekleyebilirsiniz.

Düşüncelerini PaylaşKonular
avatar

Kayıp Dünya

Kayıp Dünya Editörleri tarafından yayınlanmaktadır.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Son Yazılarımız

44. Sayı Spotify’da

44. Sayı Spotify'da