Kayıp Dünya

Sayı: 44

Herkese merhaba,

Kayıp Dünya’nın 44. sayısında yeniden beraberiz.

Bu sayımızda da her ay olduğu gibi yazarlarımızın kaleminden ve seslerinden inceleme, makale ve kısa hikayelerimizle karşınızdayız.

İlker BOZDEMİR 20 yıllık köşesi Ormanın Ötesi‘nde Roma Lejyonerlerinin vazgeçemedikleri oyunları olan Ludus Latrunculorum‘u tanıtıyor. Ardından bir diğer araştırmacı yazarımız Fatmagül BOLAT‘ın Fütürizm ve Bilimkurgu‘yu karşılaştırdığı yazısını okuyabilirsiniz.

Kadın bilimkurgu yazarlarını tanıttığı köşesinde sevgili Müge İNCE bu ay bizlere  başarılı yazar C.J. Cherry’nin Dünyaları‘nı tanıtıyor.

Kısa hikayeleriyle Deniz İREN ve Özgüç BAYRAK da yine bu ay bizlerle. İkisi de birbirinden vurucu bu 2 kısa öyküde önce Deniz’in “Hiçliğe Uyanış” öyküsünde Lovecraft ve Poe tarzında bir hikayeye dalıp çıkacak, ardından Özgüç’ün “Kavuşma” adlı hikayesinde benlik sahibi olmak ve canlılık anlayışımızı milyonlarca ışık yılına büyüteceğiz!

Geçen ay olduğu gibi bu ay da, okuyacağınız tüm yazılar yazarları tarafından seslendirildi ve her bir yazının başında dinlenebilir halde sizi bekliyor olacak. Ayrıca dilerseniz Kayıp Dünya’nın 43. Sayısını eksiksiz olarak Spotify üzerinden podcast olarak da dinleyebilirsiniz.

Tekrar hoş geldiniz.

Kayıp Dünya Ekibi adına;
Altuğ Gürkaynak (Edi)

Okuduğunuz için teşekkürler

Fikirlerinizi paylaşmanız bizi çok sevindirir.
Yorum yazarak bizi daha iyi içerikler hazırlamak için destekleyebilirsiniz.

Düşüncelerini PaylaşKonular
avatar

Kayıp Dünya

Kayıp Dünya Editörleri tarafından yayınlanmaktadır.

Yorum Yapılmamış

Yorum yazmak için tıklayın

Son Yazılarımız

44. Sayı Spotify’da

44. Sayı Spotify'da